سیما رستم خانی معلم هنرمند و نویسنده

سیما رستم خانی معلم هنرمند و نویسنده

سیما رستم خانی متولد ۱۳۴۳ کارشناس ارشد جامعه شناسی می باشد.او تحصیلات ابتدایی را د رکشور پاکستان ،شهر راولپندی گذرانده است.در ۱۰ سالگی به همراه خانواده به ایران  بازگشت و سه سال دوره راهنمایی را در تهران پشت سر گذاشت و برای تحصیلات دبیرستان به زادگاهش شهر زنجان رفت و دیپلم خود را در سال ۶۱ اخذ نمود.

پس از دیپلم

پس از دیپلم بلافاصله مشغول کار آموزش در نهضت سواد آموزی شد . در همان جا به عنوان آموزشیار نمونه تشویق گردید . برای سالگرد تاسیس نهضت سواد آموزی در یک فیلم کوتاه نقش آموزشیار رابازی کرد.در سال ۶۲ با بازگشایی دانشگاهها پس از انقلاب فرهنگی در اولین کنکور سراسری قبول و به تهران برگشت.در سال ۶۵ به دانشگاه شیراز رفت و در سال ۶۶ لیسانس خود را در رشته جامعه شناسی از دانشگاه تربیت معلم تهران گرفت.

کار در مراکز آموزشی

کار در مراکز آموزشی را در مدارس دخترانه راهنمایی و دبیرستان د رمناطق ۵، ۱۲، ۳، ۲  و مدرسه تیزهوشان تهران شروع کرد. و ی در سال ۷۴ و ۷۷ موفق شد تحصیلات خود را در دانشگاه آزاد تهران مرکز ، تمام کرده و کارشناس ارشد جامعه شناسی را اخذ نماید .

شرکت در همایش و تدوین مقاله های متعدد

پس از آن در اولین همایش آسیب های اجتماعی  که توسط انجمن جامعه شناسی برگزار شد اولین مقاله پژوهشی را درباره ی علل فرار دختران فراری در تهران ارائه داد . او مقاله های متعدد در باره آموزش و مشکلات رفتاری و تربیتی نوجوانان و خانواده ها تحت عنوان «سخنی با والدین» در روزنامه کیهان ، «اشتغال زنان» در روزنامه همشهری و در زمینه «خودشناسی» ، «تاثیر جامعه و خانواده در رفتار نوجوانان» و مواردی از این دست در مجله موفقیت به چاپ رسانید.

کار تدریس در دانشگاه

کار تدریس را در دانشگاه و حوزه زنان در فرهنگسرای فردوس ادامه داد و سپس وارد عرصه ادبیات و هنر شد. در سال ۸۸ اولین دوره آموزش داستان کوتاه نویسی خود را نزد آقای محمد رضا گودرزی شروع کرد و در کار گاه های مختلف به تمرین داستان نویسی پرداخت .در سال ۹۰  دیپلم مدیریت دوبلاژ را از سازمان فنی و حرفه ای اخذ نمود و یک پروژه ی انیمیشن را صدا گذاری کرد.

تکمیل مهارت داستان نویسی

سیما درادامه داستان نویسی به مدت دو سال هم در دوره طراحی آموزش دید . برای تکمیل مهارت داستان نویسی خود دوره های آموزش تحلیل فیلم و آشنایی با سبک های ادبی  را نزد آقای دکتر حسین پاینده استاد دانشگاه علامه طباطبائی و هم چنین مکاتب ادبی را نزد آقای مراد حسین عباسپور گذراند.

آشنایی با کانون فرهنگی چوک

سیما سپس با کانون فرهنگی چوک آشنا شد و یک دوره ی ویراستاری را آموزش دید و اکنون عضو هیئت تحریریه ماهنامه چوک می باشد و در انجمن های ماتیکان و چهارشنبه داستان حضور دارد و اوقات فراغت خود را  باکارهای داوطلبانه در امور خیریه ، حمایت از محیط زیست و یاد گیری هنر موسیقی می گذراند.

کتاب شکیلا اولین اثر داستانی اوست که توسط انتشارات ستاره جاوید به چاپ رسیده است

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + دو =